czwartek, 26 maja 2016

Wiklina papierowa

Witam w to majowe popołudnie. Wiklina papierowa jest moim przerywnikiem w robótkach wszelakich a tak się ostatnio złożyło, że trochę sobie powyplatałam. Wcześniej swoje prace zabezpieczałam lakierobejcą teraz stosuję farby kredowe i lakier ekologiczny. Farby kredowe mają zdecydowanie szerszą gamę kolorów, maluje tylko raz bo świetnie kryją powierzchnię. Lakier ekologiczny też tej rewelacyjny jest wodny więc bez problemów go zmywam a zapach zdecydowanie przyjemniejszy niż przy zwykłym. 
Na początek koszyczek na robótkę, co by wszystko było zawsze pod ręką i nic się nie gubiło.
        

Na pytanie co można zrobić łącząc wiklinę papierową i kwiaty z bibuły w pierwszej chwili pomyślałam wianek. I tak na wianku znalazły się np: goździki i chabry
Kwiaty robiłam z prawdziwą przyjemnością i tak powstał jeszcze bukiet do wiatrołapu. Niby jest     w mim okno ale ciemne żywe kwiaty bez światła długo tam nie postoją więc te z bibuły są idealne.

Jak są kwiaty to flakon jest potrzebny, mój oczywiście w wersji papierowej.Bardzo serdecznie dziękuje za odwiedziny a szczególnie za miłe słowa pozostawione w komentarzach. Pogoda mam dopisuje życzę więc przyjemnych chwil spędzonych w pięknych okolicznościach przyrody. Pozdrawiam Ania5 komentarzy:

 1. Przeurocze kwiaty, a wiklinowe wyplatanki bardzo ciekawie i ślicznie się prezentują. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne te papierowe kwiaty,

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem Twoich zdolności! Wszystko bardzo użyteczne, a wianek mnie zachwycił :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne i ciekawe prace .Od dawna podpatruję sploty papierowej wikliny,a teraz Ty mnie jeszcze bardziej dopingujesz . Życzę dużo słoneczka .

  OdpowiedzUsuń