niedziela, 10 maja 2020

Fartuch z haftem.

Witam Was niedzielnym popołudniem, ostatnim czasem zdobię kolejne stroje ludowe. Jako pierwszy miałam zrobić haft na fartuchu rzeszowskim. Muszę przyznać że to zestawienie kolorystyczne jakoś do mnie nie przemawiało ale ostateczny efekt bardzo mi się podoba. 


Natomiast z tym haftem uporałam się jak dla mnie w ekspresowym tempie dwóch dni. Wzór został przygotowany na motywach ze stroju tomaszowsko-hrubieszowskiego a wyszyłam go na przodzie damskiej koszuli. Zdjęcia uszytej koszuli niestety nie posiadam zostały mi tylko z haftu....
Bardzo serdecznie dziękuję Wam za odwiedziny i pozostawione komentarze. Życzę Wam dużo zdrowia w tym szczególnym czasie i oby jak najszybciej było normalnie...... pozdrawiam Ania


11 komentarzy:

 1. Och taka koszulę z haftem nosiła moja śp mamusia i była to jej odświętna bluzeczka :) Ot takie wspomnienie z dzieciństwa :) pieknie haftujesz Aniu Brawo przez duże B !!! :) napisałam Ci meila :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale że dzięki Tobie nie zaginie tradycja , kultura i stroje ludowe danego regionu . Nie mam słów na to co robisz. Przy okazji można poznać tajniki takich strojów. Kiedyś mniej interesowałam się strojami mojego rejonu ale po wizycie w skansenie wiem chociaż jak wygląda taki ludowy strój z moich stron. Dobre i to:-). Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że haftujesz ludowe motywy, fartuszek bardzo mi sie podoba. Żarcik niżej też uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oba są prześliczne <3 i podziwiam za tak szybkie wykonanie tego drugiego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. pięknie.... "rzeszowska kolorystyka" mnie nie dziwi, ponieważ mieszkam na Podkarpaciu. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. W takim fartuszku to można w kuchni poszaleć :)
  Śliczny jest ten haft :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne hafty, mi się bardzo podoba zestawienie niebieskiego z czerwienią :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prześliczne hafy.Sliczna kolorystyka. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowne hafty!Mnie podoba się ten rzeszowski na fartuszku☺

  OdpowiedzUsuń