Witajcie, po kolorowej zapasce o której więcej tutaj tym razem jednokolorowa. Zapaskę wyszyłam haftem płaskim z motywami kwiatowym w kolorystyce wybranej przez osobę zamawiającą. Inspiracją do jej powstania była zapaska ze stroju tomaszowsko-hrubieszowskiego. Oryginalna znajduje się w zbiorach Muzeum Zamojskiego w Zamościu a noszona była w okresie międzywojennym w Hulczu w powiecie hrubieszowskim. Zdjęcia zapaski zaraz po wyhaftowaniu. Taka przyjemna chwilowa zamiana szydełka na igłę...
Oryginalna zapaska
Zdjęcie oryginalnej zapaski jak i informacje dotyczące jej pochodzenia, zamieszczone są w książce p. Elżbiety Piskorz-Branekovej pt. "Tradycyjne stroje i hafty hrubieszowsko-tomaszowskie".
Bardzo serdecznie dziękuję Wam za odwiedziny oraz wszystkie miłe słowa które zawsze zostawiacie w komentarzach, pozdrawiam serdecznie z Roztocza i do następnego posta, Ania
Bardzo dekoracyjnie wygląda. Śliczny haft.
OdpowiedzUsuńAniu, u Ciebie zawsze perełki....pięknie
OdpowiedzUsuńBardzo ładnie się prezentuje :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie!
Wspaniała misterna robota, ucz młodszych, żeby ta sztuka haftu żyła długo :)
OdpowiedzUsuńPiękny haft i podziwiam te Twoje hafty zaczerpnięte z tradycji. Pozdrawiam :-).
OdpowiedzUsuńPełen podziw. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńAle ten haft pięknie wygląda, masz zdolności :)
OdpowiedzUsuńPiękności, ten haft naprawdę robi wrażenie!
OdpowiedzUsuńPozdrawiam! :)
Dzieło sztuki, cudo nad cuda. Haft powala mnie swoim pięknem, jesteś niesamowicie utalentowana i pracowita!!!!! Kolorystyka idealna, absolutnie czuję wręcz no zachwyt!!!!!! Nie można inaczej tego nazwać, jak dzieło sztuki i wcale tu nie przesadzam! Uściski najserdeczniejsze posyłam. :))))
OdpowiedzUsuńZgadzam się - dzieło sztuki ! Haft cudownie wykonany 😘
OdpowiedzUsuńPrześliczna jest <3
OdpowiedzUsuńCo ja mogę dodać? Potwierdzam Twój kunszt w hafcie! A fartuch/zapaska to kolejny dowód na to, jak piękne są nasze regionalne stroje :)
OdpowiedzUsuńPrześliczna zapaska. Pracy dużo ,jestem pod wrażeniem:)
OdpowiedzUsuńPrzepiękna, kawałek dobrej roboty i przedłużenie tradycji
OdpowiedzUsuń